Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Her gün binlerce hayvan arabaların altında kalarak can veriyor. Bu yüzden bizlere düşen asıl görev araba kullanırken herhangi bir hayvanın yola çıkması ihtimalini her zaman düşünmek olacaktır. Böylece bu canlıların ezilmemesi için önlem almış olacağız. Özellikle uzun yollardan yüksek hızla giderken eğer bir ormanın yanından geçiyorsak her zaman bir hayvanın çıkma ihtimali çok daha fazla oluyor. Bu yüzden böyle durumlarda yola bakarken bir yandan yol kenarlarına da bakmalıyız.

Özellikle uzun yollarda bazı alanlarda hayvanların çıkabileceği işaretini görürüz. Bu alanlarda araba kullanırken her zaman hızımızı düşürmeli ve yola daha odaklı şekilde sürmeliyiz.

Eğer yolda yaralı bir hayvan görürsek o hayvana yardım etmeliyiz. Eğer yolda ölü bir hayvan görürsek o hayvanın ölüsünü yolun kenarına çekmeli ve diğer arabaların üzerinden geçmesini önlemeliyiz. Böylece diğer arabaların da dikkatini dağıtmayacaktır. Ne kadar bu durumu üzülsek de ne kadar önlem alsak da bazen gerçekten önüne geçmek imkansız olabilir. Ama yinede biz önlem aldığımızda içimiz çok daha rahat olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website