Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Yaz aylarında araba kullanmak bazen gerçekten işkenceye dönüşebiliyor. Bu gibi durumlarda alacağınız bazı tedbirler araba kullanmanızı daha kolay hale getirebilir. Aynı zamanda arabanın performansı arttırabilecek bakımlar da yapabilirsiniz diğer yandan. Peki nedir bunlar?

Öncelikle güneşin en tepede olduğu vakitlerde trafiğe çıkmamak küçük bir önlem olabilir. Aynı zamanda yoğun bir trafik ortasında kalmamak için nagivasyon yardımıyla trafik durumunu kontrol ederek yola çıkmak da en iyi çözümler arasında olacaktır.

Arabada mutlaka en azından beş litre su bulundurmak gerekiyor. Arabalar yaz aylarında daha fazla hararet yapar. Bu hararet nedeniyle araba çalışmaz ve arızalanır. Fakat yanınızda su bulundurmak durum için hemen müdahale edebileceğiniz bir fırsat sağlar ve su deposunu anında doldurarak arıza durumunu ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle uzun yollarda bu duruma daha fazla dikkat etmek gerekiyor tabi ki. Ancak bu şekilde güvenli bir sürüş sağlamak için tedbir almış olacaksınız.

Doğru klima kullanımı da oldukça önemli. Arabaya biner binmez klimayı açmak yerine önce arabayı çalıştırıp pencereleri sonuna kadar açın. İçerisi temiz hava alsın ve dengelensin. Ardından bir on dakika sonra klimayı açtığınızda içerinin daha hızlı zamanda soğuduğunu sizler de fark edeceksiniz. Böylece klima da daha yüksek bir performans sağlamış olacak. Bu da sizlerin tam olarak istediği şey olacak. Diğer yandan her araba için en ideal ısı yirmi beş derece olduğu için bunun altına düşmemesine de dikkat etmek gerekiyor. Klimayı yarım saatten fazla çalıştırmamak hem sağlık için hem de yakıt tasarrufu yapmanız açısından oldukça önemli. Çok kullanıldığında klimanın arızalanma durumunu da arttırmış oluyorsunuz. Belli zamanlarda klimayı temizlemek de daha temiz hava solumanızı sağlayacaktır aynı zamanda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website