Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Yaz ayları geldi çattı. En çok uyum sağlaması gereken şeylerden biri de araçlarımız oluyor. Fakat öncelikle bu uyum için bir bakıma ihtiyaçları var. Bu sayede yaz aylarında da performanslarını koruyabilirler ve sizler de daha keyifli sürüşler sağlayabilirsiniz bu sayede. Peki yaz bakımı nasıl yapılır?

Yazın en çok kullandığımız şeylerden biri klimalar oluyor. Öncelikle klima temizliğinden başlamakta fayda var. Bunu mutlaka yetkili birinin yapması gerekiyor. Bütün mevsim geçişlerinde klima bakımı şart. Bu sayede yaz aylarında da daha iyi soğutacaktır.

Motor bakımı her zaman baş sıralarda yer alır tabi ki. Genel bir bakım yaptırmak ve yağ konusunda hassas olmaya devam etmek şart. Bir arabanın performansını belirleyen şey motor olur çünkü her zaman.

Eğer yaz lastiklerine geçmediyseniz bir an önce geçmekte fayda var. Ancak yaz lastikleri yaz iklim koşullarına uygun bir performans sağlıyor. Fakat ılıman bir yerde yaşıyorsanız dört mevsim lastikleri kullanmanız da mümkün tabi ki. Fakat lastik dişlilerini kontrol ettirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website