Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Bazen trafikte kendi özel sebeplerinizden ya da dış etkenlerden dolayı strese maruz  kalabilirsiniz. Yoğun stres araba kullanırken hiç de sağlıklı bir durum değildir. Bu yüzden bu konuda her sürücü oldukça hassas davranmalı ve strese karşı önlemler almalı. Peki nele rolabilir bu önlemler?

Öncelikle kendinizden başlayın. Trafiğe oldukça sakin çıkmaya çalışın ve bu konuda kendinizi motive edin. Eğer sinirliyseniz  ya da aşırı üzgünseniz çok zorunlu değilse trafiğe çıkmayı reddedin ya da arabayı siz kullanmayın. Bu sayede stresten doğabilecek olan kazaların da hem kendiniz hem de diğer sürücüler adına önüne geçmiş olacaksınız.

Eğer trafikteyken stres olduysanız bu konuda kendinizi telkin edebilirsiniz. Örneğin yoğun bir trafikte kalmış olabilir ve bunalmış olabilirsiniz. Böyle bir durumda basit nefes egzersizleriyle stresini azaltırken empati kurarak da bu durumu çok daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca trafikte herkesin aynı durumda olduğunu ve herkesin aynı zorlukları çektiklerini de unutmamak gerekiyor ve böylece diğer  sürücülerin hata yapmasının da önüne geçip onları da bu konuda uyarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website