Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Metropolde yaşayıp araba sahibi olmanın sağladığı kolaylıkların yanı sıra, pek çok dezavantajı da vardır. Hepimizin bildiği üzere büyük kentlerdeki en büyük sorunlardan biri, özellikle de sabah mesaiye yetişmek isteyenler için ulaşım sorunudur. Bu yüzden sabah işe giderken konforlu bir yolculuk geçirmek isteyen çok sayıda insan araba sahibi olmayı tercih etmektedir. Aynı şekilde iş çıkışı, çalışma hayatının neden olduğu gerilimden kurtulup, bir an önce eve ulaşmak için de araba sahibi olmak her zaman bir avantaj gibi görünür. Bunların dışında araba sahibi olmak haftasonlarını, tatil günlerini değerlendirmek için toplu taşıma araçlarını kullanmadan şehir dışına veya şehrin uzak bir yerine gitmek için de bir avantaj gibi görünüyor. Fakat bütün bu avantajların yanı sıra araba sahibi olmanın bir çok dezavantajı da bulunuyor.

Hepimiz mutlaka kalabalık kentlerde yaşayıp, araba sahibi olan insanların, araba sahibi olmak ile ilgili bazı konularda şikayetçi olduklarını duymuşuzdur. Bu konuların en dikkat çekici olanlarına bira değinmek istiyorum. Örneğin araba sahiplerinin en çok dem vurdukları konuların başında tabi ki, metropollerdeki trafik sorunu gelmektedir. Trafikten sürekli şikayet etmek, araba sahipleri için neredeyse bir alışkanlık haline gelmiştir. Araba sahiplerinin sık sık şikayetçi oldukları bir diğer konu ise park konusudur. Metropollerdeki giderek artan araba sayısı, bu duruma hazırlıkı olmayan kent yapılanmasında öneli bir park sorununu da ortaya çıkarmaktadır. Araba sahiplerinin saatlerce park yeri bulmak için aynı yerlerde turladıklarını da sık sık duyarız. Çoğu zaman arabalarını gidecekleri yere çok uzakta olan bir park yerinde park etmek zorunda kaldıklarını söylerler. Park yeri bulmanın zor olması nedeniyle pek çok kentli bir çok yere arabasız gitmeyi tercih etmek durumunda kalıyor. Dolayısıyla pek çok insan arabasını günlerce hatta aylarca yerinden oynatmadan, evinin önünde tutuyor. Durum böyle olunca metropol hayatında araba sahibi olmak avantajdan çok büyük bir sorun haline dönüşüyor.

Bütün bunlar göz önünde tutulup, değerlendirildiğinde, araba sahibi olmak yerine, ihtiyaç duyulduğunda, araba kiralamayı daha çekici bir hale getiriyor. Son yıllarda özellikle araba kiralama fiyatlarının da cezbedici şekilde uygun olması, araba satın almayı giderek külfetli bir eyleme dönüştürüyor. Bu nedenledir ki, büyük kentlerde yaşayan insanlar artık günlük hayatlarında toplu taşıma araçlarını daha çok kullanıyor. Ancak seyahat edecekleri zamanlarda da araba konforunu yaşamak için, araba kiralamanın o kadar zor ve yüksek bütçeli bir şey olmadığını, dolayısıyla araba sahibi olmamanın, araba zevkinden mahrum kalmak anlamına gelmediğini bilmeleri gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website