Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Bir arada yaşamanın ya da her hangi bir faaliyeti bir arada yapmanın her zaman belli kuralları vardır. İnsanoğlu bir arada yaşamaya başladığından beri, ortak alanlar, ortak faaliyetler ile ilgili belli kurallar oluşturmuş ve bir düzen sağlamaya çalışmıştır.

Trafik kuralları da yine böylesi bir kaygıyla ortaya çıkmış ve günümüzde giderek çoğalan kurallar silsilesine dönüşmüştür. Bunun tabi ki en büyük nedenlerinden biri motorlu taşıtların sağladığı konforun yanı sıra epey tehlikeli olmalarıdır. Gün geçmiyor ki bir yerlerde bir trafik kazasıyla karşılaşmayalım ya da bir haber sitesinde, gazetede, radyoda ya da televizyon kanalında karşılaşmayalım. Bu durum hepimizin canını sıkan bir durumdur. Hele bir de bir yakınımızın başına geldiyse bu konuda biraz daha duyarlı oluyoruz. Ama önemli olan illa ki bir kaza deneyimi yaşamadan da duyarlı olmaktır.

Trafik kazaları genellikle dikkatsizlikten, aşırı hızdan, kuralları ihlal etmekten oluyor. Gün içinde yanımızdan göremeyeceğimiz hızda geçen bir arabaya mutlaka karşılaşırız. İçimizden ah şimdi bir kaza çıkacak diye geçirmeyenimiz yoktur. Özellikle dar yollarda bu denli hız yapmak yasak olmasına rağmen, duyarsız sürücüler bu kuralı ihlal eder ve her an bir canlının yoluna çıkma ihtimalini tamamen unutmuş gibidir. Yine kırmızı ışıkta durması gereken arabalar, hız kesmeden, sadece beklememek için gaza basmaya devam ederler. Eğer o sırada karşıdan karşıya geçiyorsanız, maalesef trafik canavarı canınızı almaya geliyordur.   Ya da bir arabada iseniz ve yol sizinse, sabırsız canavar sizin hakkınızı gözetmeden canınızı alabilir. Böyleleri trafik kurallarını öğrenmiş olmalarına rağmen sadece ehliyet alabilmek için bu kuralları ezberlemiş ancak pratikte, sonuçlarını, doğurabileceği acı sonuçları düşünmeden hareket ederler. Başkalarının canını kasten alabilecekleri gibi aslında kendi canlarını da tehlikeye atarlar. İntihar etmekten farksızdır yaptıkları. Kendi canını düşünmeden tehlikeye atmak bir tercih olabilir ancak başkasının canına kastetmek affedilemez bir suçtur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website