Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Takip mesafesi hem uzun yolda hem de kısa mesafelerde sandığınızdan çok daha önemli bir yol oynuyor. Kazaların çoğu takip mesafesini ayarlayamamaktan ileri geliyor. Bu yüzden de takip mesafesine her zaman dikkat etmeli ve belli oranlarda fazla takip mesafesi bırakmalıyız.

Bazı durumlarda normalden daha fazla takip mesafesi bırakmakta fayda var. Bunlardan biri ıslak zeminde araba kullanırken mesafe. Araba kayması daha fazla olduğu için fren sisteminin normalden daha az performans göstereceğini düşünerek takip mesafesini daha fazla tutmalısınız. Böylece çok daha güvenli bir yol tutuşu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda direksiyon hakimiyetiniz de çok daha iyi olur. Bu hava şartlarında hızı da normalden aza indirmek faydalı olacaktır.

Takip mesafesi birçok durumda hayat kurtarıcı etkiye sahiptir. Böylece aslında sadece kendi can güvenliğinizi değil diğer sürücülerin de can güvenliğini en iyi şekilde korumuş olursunuz. Aynı zamanda önünüzdeki arabanın hızını da her zaman kontrol dip buna göre hareket etmek takip mesafesinde çok önemli bir meseledir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website