Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Havalar ısınmaya başladı bil. Hatta bunaltan sıcaklar bile gelip çattı. Araba kullanmak şimdi daha zor bir meziyet oldu. Peki bu durumu nasıl kolaylaştırabiliriz? Öncelikle kesinlikle sıcak havalarda güneşin en tepede olduğu zamanlarda trafiğe çıkmamayı tercih etmek gerekiyor. Tabi eğer çok ihtiyacınız yoksa. Yoğun bir trafikte kalmak da bu sıcak havalarda bunaltan durumlardan biri. Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce trafik durumunu kontrol edebilir ve ona göre trafiğe çıkabilirsiniz. Bu en iyi seçeneklerden biri olacaktır kesinlikle.

Sıcak havalarda yanınızda mutlaka sıvı içecekler bulundurun. Hatta tansiyona karşı tuzlu ve şekerli atıştırmalıklar da yararlı olacaktır. Özellikle uzun yolculuklarda bu konuda daha hassas olmak gerekiyor. Güneş gözlüğünüzü yanınızdan ayırmayın. Arabanın en çok güneş alan kısmında oturuyorsunuz. Aksi durumda gözleriniz yorulacak ve direksiyon hakimiyetiniz azalacak.

Sıcak havaların etkilerinden biri de baş ağrısı ve klima sorunu. Klimanın en ideal ısısı 25 derece. Bu derecenin altı veya üstü sizde de baş ağrısına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website