Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Motorun ömrü demek aslında arabanın da ömrü demek. Bu yüzden motora sık sık bakım yapmak ve iyi kullanmak da şart aslında. Peki neler yapabiliriz motorun ömrünü uzatmak için?

Yüksek devirde araba kullanmak her zaman motoru olumsuz etkiler. Bu yüzden hem yaz hem kış aylarında yüksek devirde araba kullanmaktan kaçınmalıyız. Sürekli yüksek devirde araba kullanmak yakıtı da fazla tüketmektedir. Bu yüzden tasarruf için de yüksek devirden kaçınmak gerekiyor bir yandan.

Eski alışkanlıkları bir yana bırakmak gerekiyor motor sağlığı için. Motor çalıştırıp hemen arabayı sürmek pek sağlıklı bir durum değil. Motor çalıştıktan sonra en azından 5 dakika motorun ısınmasını beklemek sürüş için çok daha sağlıklı olabileceği gibi motoru da koruyan önlemlerden biri.

Motor sağlığı için en önemli konulardan biri de motor yağı kullanımı. Özellikle arabaya göre doğru motor yağını kullanmak motorun daha fonksiyonel olmasını sağlayacaktır. Çünkü motor yağı aslında motordaki sürtünmeyi azaltan bir yağ ve bu da motorun aşınmasını koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website