Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Lastik dişlileri zamanla aşınır. Bu aşınma gerek çok kullanmaktan gerekse iklim şartlarından etkilenerek olur. Fakat ne olursa olsun lastik dişlilerinin aşınması çok önemli bir meseledir özünde. Çünkü bu lastik dişlileri aşındıkça yol tutuşu da o oranda azalır. Yol tutuşunun da azalması demek direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi demektir. Bu yüzden de birçok kazanın önünü açar.

Lastik dişlileri her serviste oldukça basit bir makineyle ölçülür. Bu ölçüm sayesinde de aşınmanın barajı aşıp aşmadığına bakılır. Belli bir aşınma durumuna kadar lastikler kullanılırken bir yerden sonra tehlike arz etmeye başlar. Bu makineyle de bu sınıra bakılır aslında. Sadece lastiğe tutulur ve sonuç anında ekranda görülür. Oldukça basit ve kısa bir işlemdir. Herhangi bir sebeple servise her gittiğinizde baktırsanız bile oldukça yeterli olacaktır.

Eğer lastik dişlileri haddinden fazla aşındıysa mutlaka lastikler değiştirilmelidir. İster yaz ister kış lastiği olsun hiç fark etmez. Lastiklerin değişimiyle beraber yol tutuşu da eskisi gibi en iyi halini alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website