Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Araba kullanabilmek için ehliyet alma zorunluluğunu bilmeyenimiz yoktur. Bu belgeyi veren bir çok ehliyet kursu vardır ve 18 yaşını doldurmuş olan herkes bu kurslardan herhangi birine katılıp, daha sonra da devletin tabi tuttuğu sınavlara girip, eğer bu sınavları başarı ile geçersek, ehliyet belgesini almaya hak kazanıyoruz. Ancak sadece ehliyet almak iyi bir sürücü olmamızı sağlamıyor. Hepimiz mutlaka ehliyeti olup, iyi sürücü olmayan birilerini tanıyoruzdur.

Öncelikle iyi sürücü olmak için sadece ehliyet almak tabi ki yeterli değildir. İyi sürücü olabilmek için çok fazla pratik sahibi olmak önemlidir. Şehir trafiğinde bol bol araba kullanmak, bol bol pratik yapmak arabaya daha fazla hakim olmak ve dolayısıyla daha iyi bir şoför olmamızda etkili bir durumdur. Ancak yine de kimi insan her gün trafiğe çıkmasına rağmen, araba kullanmak konusunda başarılı olamıyor ne yazık ki. Başarılı olamadığı gibi, trafikteki diğer şoförlere de zorluk çıkarabiliyor. Böyle şoförlerle aynı yollarda araba kullanmak, trafikte denk gelmek, hem çok tehlikeli hem de can sıkıcı bir durumdur. Hatta can güvenliği açısından da sıkıntılı bir durumdur.

Kötü şoförler trafikte yanlış karalar verebilir ve trafiğin akışını tamamen değiştirebilirler. Zaten gerilim dolu olan trafiği daha da büyük kabusa dönüştürebilirler. Bu durum trafikte kavgalara neden olabilir. Kazalara neden olabilir ve gideceğimiz yere ulaşmamızı iyice zorlaştırabilir.

Kötü şoförlerle ilgili en önemli sorunlardan biri de park sorunudur. Çoğu zaman iki arabanın kolaylıkla girebileceği bir alana park edemezler ve park etmeye çalıştıklarında, arkalarında uzun bir trafiğin oluşmasına neden olurlar. Bu durum onlarda da gerilim yaratır ve bu gerilim yüzünden, park etme işlemleri daha da uzar. Bu durum da trafikte tam bir kabus yaşama nedenidir.

Benim tavsiyem iyi bir sürücü haline gelmeden önce, böyle kötü sonuçlar doğurmaması adına, öncelikle trafiğin en sakin olduğu saatlerde pratik yapmak ve daha sonra trafiğe çıkmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website