Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Klimanın doğru kullanımı arabanın performansı için de oldukça önemli. Bu yüzden bu konuda daha özenli olmakta fayda var kesinlikle. Öncelikle klimayı çok sık kullanmak kesinlikle yanlış bir kullanım. En fazla yarım saat kullanılmalı ardından bir süre içerinin ısısı kaybolana kadar kapalı tutulmalı. Böylece klimayı teknik açıdan yormamış olacaksınız. Bunun yanında temiz hava solumanız da oldukça önemli. Bunun için klimayı sürekli temiz tutmakta fayda var. Bu sayede kolayca sağlığınız için bir adım atabileceksiniz.

Klimaların temizliği her ay yapılmalı. Hatta temizlik için satın alınabilecek spreyleri de kullanabilirsiniz. Bu sayede eğer çocuğunuz da varsa güzel bir önlem almış olursunuz. Bu bakımlar bilir kişi tarafından yapılmalı. Güvendiğiniz bir servise götürmekte fayda var bu yüzden. Böylece tamamen temizlendiği konusunda sizler de emin olabilirsiniz.

Klimayı kullanırken en ideal ısı her aman 25 derecedir. Arabanın içi 25 derece altında ya da üstünde olursa bu hem arabanın kliması için hem de sizler için zararlı bir durum olur. Bu yüzden kesinlikle ısı derecesine dikkat ederek kullanmak gerekiyor daha doğru bir kullanım için bu gerekli çünkü.

Arabaya bindiğiniz anda ilk yaptığınız klimayı açmak olmamalı kesinlikle. Öncelikle içerinin havalanması gerekiyor. Böylece hava dengesi sağlandıktan sonra klimayı açmak klimanın performansını da yükseltecektir. Bunun yanında araba öncelikle çalıştırılmalı ve en azından 15 dakika içeriye temiz hava girmeli. Bunu her mevsimde yamak şart. Ardından klimayı açtığınızda ne kadar hızlı bir şekilde ısıttığını ya da soğuttuğunu sizler de net bir şekilde fark etmiş olacaksınız. Bu yüzden bu konuda daha dikkatli olup doğru kullanımı alışkanlık haline getirmekte fayda var bu yüzden de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website