Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Kış aylarında lastik değişimi şart. Çünkü zorlu hava koşullarında sürüş ve yol tutuşu da oldukça etkileniyor. Fakat her kış lastiği de seçilmemeli. Bu konuda da dikkatli davranmalıyız. Seçeceğimiz lastiğin yol tutuşunun güçlü olmasına dikkat etmeliyiz. Çekiş özelliği de yüksek olmalı kış lastiğinde. Bir yandan araca uygun bir lastik de olmalı. Bu yüzden arabanın markasını ön planda tutarak seçim yaparsak araba ve lastik uyumu daha iyi olacaktır.

Kış lastikleri aynı zamanda aracın her tekerine mutlaka takılma sadece ön ya da sadece arka tekerleklerde kullanılması yeterli olmuyor. Birçok sürücü bu yanılgıya düşüyor fakat oldukça tehlikeli aslında.

Kış lastiğinin ne zaman takılacağını tam olarak kestiremiyorsanız bunu hava derecesine göre tahmin edebilirsiniz. Hava derecesi 7’ye düştüğü zaman o sıralarda kış lastiğine geçmek sağlıklı olacaktır.

Yeni lastik takılınca da lastiğin iyice oturması için en az 200-300 km yol gitmeye ihtiyacı var. Bu yüzey alıştırmasında ani frenlerden ve yüksek hızlardan da kaçınmak gerekiyor. Ayrıca lastiklrin hava basınçlarını da kontrol etmek gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website