Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Araç kiralamak nerdeyse herkese sunulan bir hizmet. Fakat yine de bazı insanların araba kiralaması önünde engeller bulunuyor ve bu insanlar yasal olarak da araba kiralama işlemi yapmıyorlar. Her kiralama şirketi de sözleşmeyle araba kiraladıkları için işlemi yapmaları da imkânsız oluyor haliyle. Peki kimler bunlar?

Öncelikle trafikte sicil kaydında ödenmemiş borcu bulunan kişilerin araba kiralaması kesinlikle yasak. Bu yüzden araba kiralandığında ehliyetten küçük bir sorgu yapılır ve kişinin borcu olup olmadığına bakılır. Mahkûmlar da araba kiralayamıyorlar. Ama zaten mahkumların yasal birçok işlem yapmasının yasak olduğunu düşünürsek bu bir yandan oldukça olağan bir durum diyebiliriz.

18 yaşından küçük hukuken tüzel kişi olmayan kişiler, engelliler araba kiralayamıyor. Aynı zamanda ehliyet sahibi olmayan kişiler de araba kiralayamıyor tabi ki. Fakat burada ehliyetin süresi de önemli. Ehliyetin en az 1 yılını doldurmuş olması gerekiyor. Bazı kiralama şirketlerinde bu süre 2 yıl oluyor. Bu gibi durumlarda araba kiralanması kesinlikle imkansız hem prosedür olarak hem de hukuken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website