Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Karlı havalarda araba kullanmak oldukça zorlu ve bir diğer yandan da tehlikeli oluyor. Bu yüzden bu duruma ekstra dikkat etmekte fayda olacaktır kesinlikle. Öncelikle kesinlikle kış lastiği kullanıyor olmanız gerekiyor. Bu kadar soğuk ve karlı bir hava için ancak kış lastiği iyi bir uyum ve güvenli bir yol tutuşu sağlayacaktır. Yoğun bir kar varsa zincir kullanmanız da kaymayı engelleyen güvenli bir tedbir olabilir. Böylece can güvenliğinizi ve arabanızı da en iyi şekilde korumuş olacaksınız.

Karlı yollarda hızı düşürmek şart. Kayma daha fazla olacağı için önünüzdeki araçla aranızdaki takip mesafesini de kesinlikle çok daha uzun tutmak gerekiyor. Bu şekilde fren sistemi de daha iyi çalışır. Çünkü yerler kaygan olduğu için normalde durabileceğiniz mesafe alanında karlı havalarda durmak çok daha zor olacaktır. Bu yüzden bu konuda kesinlikle risk almamalı ve hızı azaltıp takip mesafesini de daha uzun tutmalısınız. Bu gerçekten önemli bir etken.

Karlı havlarda daha dikkatli sürmek de oldukça önemli. Gözünüz her zaman yolda olmalı. Aynı zamanda gizli çukurlar konusunda da tedbir alarak olduğunu tahmin ettiğiniz yerlerden çok daha yavaş geçmelisiniz. Trafikteyken yoğun bir trafik varsa en azından önceki aracın arka tekerlerini görebilecek mesafede olmalısınız. Yokuş olan yerlere araba park etmek de oldukça sakıncalı bir durum olacaktır. Hatta arabanın dışarıda kalması teknik açıdan birçok sorun yaratabilir. Bu yüzden kapalı otoparklar tercih etmekte fayda var. Böylece arabanızın zarar görme ihtimalini ya da soğuktan çalışmama ihtimalini de ortadan kaldırmış olacaksınız bu sayede. Böylece bütün bunlara dikkat ettiğinizde karlı havalar için güvenli bir sürüş sağlamanız çok daha kolay olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website