Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Hararet bütün arabalarda görülebilen ve sık karşılaşılan sorunlardan biri. Nedeni ise birçok sebebe bağlı olarak değişebiliyor. Fakat yine de sorunu çözmeden önce neden olduğunu anlamak da oldukça önemli bir nokta. Çünkü daha sonra arabanın başka bir yeri de bu zararlı kısımdan etkilenerek bozulabiliyor. Yani aslında başka bir sorunun sinyali olabilme ihtimalini de her zaman düşünmekte fayda var. Bu arabanızın ömrünü uzatan bir çözüm bulmakla başlayabilir.

Araç hararet yaptığında ilk yapmanız gereken şey arabayı durdurarak kenara çekmek ve arabanın su deposuna bakmak olmalı. Su deposu boşsa yavaş yavaş deponun da birden soğuyarak çatlamasına neden olmadan su haznesini doldurmak gerekiyor. Bir süre kullanmadan beklemek en sağlıklısı olacaktır. Daha sonra arabanın diğer bölümleri kontrol edilmeli. Motor yağına bakmalı ve motoru kontrol etmelisiniz. Lastikleri de gözden geçirdikten sonra eğer olumsuz bir durum fark etmediyseniz yola devam etmekte sakınca yok. Fakat yeni hararet yaşadığınız arabayı çok uzun süre sürmemekte fayda var. Ya da en azından arada bir mola vererek aracı tekrar kontrol edebilirsiniz.

Eğer su deposunu doldurduktan sonra sorun devam ediyorsa kesinlikle arabayı sürmeye devam etmek motora çok büyük zararlar verecektir. Bu durumda kaldığınızda mutlaka hemen en yakın servise gidip sorunu çözmeleri için kontrolden geçirmeniz şart. Arabanızın bütün parçalarının ayrı ayrı kontrol edilmesi gerekiyor. O zaman bu durumun bir sinyal olduğunu ve asıl sorunun bambaşka bir şeyden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Böyle bir durumda risk almamak ve arabayı kullanmamak yapılacak en doğru şeylerden biri olacaktır. Can güvenliğiniz ve arabanın çok ileri seviyede zarar görmesi açısından da oldukça önemli. Bazı hararetler tehlikeli sinyaller olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website