Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Uzun vadede güvenli, kontrollü ve kullanışlı bir sürüş deneyimi için, arabalarımızın rutin bakımlarını yetkili servislere yaptırmalıyız. Araç bakımı ikiye ayrılıyor; periyodik bakım ve ağır bakım. Periyodik bakım aracın performansını arttıran, muhtemel arızaların olasılığını azaltan, güvenli bir sürüş sağlayan bakımdır. Lastik balansı ve basınç kontrolü, enerji için akü devrelerinin kontrolü, yağ değişimi (genelde yılda bir), hava, yakıt ve yağ filtrelerinin kontrolü, ateşleme sistemlerinin değişimi, trafikte yaşanabilecek ani durumlar için fren sistemi ve hidroliğinin kontrolü, araç dengesi ve yol tutuş için amortisör ve rot ayarları, görüş güvenliği için cam silecekleri ve aydınlatma sistemlerinin kontrolü gibi bakımlar periyodik bakım kapsamında değerlendiriliyor.

Ağır bakım ise motor, balata, benzin tankı gibi uzun vadede zarar görebilecek araç kısımlarının ağır işçilikle bakımı veya değişimidir.

Düzenli bakımı yapılmış araç hem uzun süreli, iyi performanslı ve güvenli bir sürüş sağlar hem de uzun vadede aracın beklenen piyasa değer kaybını minimumda tutar. Bu da sizlerin karınız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website