Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Fren bakımı en dikkat edilmesi gereken konulardan biri. Fren sisteminin sağlıklı olması demek güvenli bir sürüş sağlayabilirsiniz demektir. Bu yüzden fren bakımını aksatmadan yapmak sizin kazancınız olacaktır.

Fren balataları zamanla eskir. Fren balatalarını bu yüzden değiştirmek gerekir. Frenlerin kullanım şekli sürücülere göre değişir. Bu yüzden belli bir değişim süresi yoktur. Kendi aracınıza ve kendi sürüşünüze göre sizlerin belirlemesi gerekir. Arada bir kontrol ederek de bu durumu çözmek mümkün tabi ki. Böylesi çok daha kolay olacaktır. Fakat bu kontrolü sizler değil de servisteki yetkili kişilerin yapması daha iyi olacaktır.

Fren hidroliğini de en iyi şekilde performans sunması için yılda bir değiştirmekte fayda var. Eğer aracı çok kullanmıyorsanız 2 ya da 3 yılda bir değiştirmek de bazı durumlarda yeterli olabilir.

Fren mesafesi bazen uzar. Bunun nedeni fren sistemi değil lastik dişlilerinin aşınmasıdır. Bu yüzden lastik bakımı ve fren bakımı birbiriyle ilişkili olduğundan lastik bakımını da ihmal etmemekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website