Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Emniyet kemerinin önemi her zaman oldukça büyük. Emniyet kemeri çoğu kazada hayat kurtarıcı bir rol oynuyor. Bu yüzden kesinlikle kısa mesafelerde bile emniyet kemeri kullanmayı ihmal etmemeliyiz. Ancak bu şekilde en güvenli sürüşü sağlayabiliriz.

Emniyet kemeri kullanılmadığında herhangi ani bir darbede arabadan fırlayıp savrulma ihtimali oldukça büyük. Bu ihtimal de genelde hemen ardından can kayıplarını getiriyor. Bu yüzden hayati önem taşıyor kesinlikle. Emniyet kemerini kullanırken iyi ayarlamak da şart. Emniyet kemerini ne kadar iyi ayarlarsanız sizi o kadar iyi kavrayacak ve kaza anında daha iyi tutacaktır.

Emniyet kemerini sadece sürücüler kullanmamalı. Arabaya binen herkes mümkünse özellikle ön koltukta oturan yolcu mutlaka emniyet kemerini takmalı. Takmayanları uyarmak sürücünün kontrolünde olduğu için bu konuda da oldukça hassas davranmakta fayda var. Sizler iyi bir sürücü olabilirsiniz ama dış faktörlerden dolayı da kaza ihtimaliniz oldukça büyük olacaktır. Bunu da göz önünde bulundurarak kesinlikle emniyet kemeri konusunda kontrollü olmakta her zaman fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website