Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Emniyet kemeri kullanmak ve bunu ihmal etmemek gerçekten can güvenliğiniz için en önemli durumlardan. Yaşanan birçok kazada ölüm nedeni emniyet kemeri kullanmamaktan ileri geliyor. Yüzde 80 oranla yaşama ihtimalini arttırdığı ortaya çıktı. Dolayısıyla emniyet kemeri kullanmadan yakın mesafe bile araba kullanmamak gerekiyor. Şehir içi şehir dışı olması da fark etmiyor. Arabaya bindiğimiz anda ilk yapmamız gereken şey kesinlikle emniyet kemerini takmak olmalı. Ancak bu sayede can güvenliğimizi en iyi şekilde korumuş olacağız.

Emniyet kemeri kullandığınızda şehir içinde bile sizi büyük belalardan uzak tuttuğunu anlayacaksınız. İnsanlar her zaman şehir içinde yapılan kazalar için emniyet kemerine ihtiyaç olmadığını düşünürler. Oysaki 30 kilometrede araba kullanırken bile çarpmanın etkisiyle emniyet kemeri takılı olmadığı için hayatını kaybeden sürücüler var.

Bir yandan bu durum sadece sürücüler için geçerli değil tabi ki. Sürücünün yanında oturan kişi başta olmak üzere arkada oturanların da emniyet kemeri kullanmaları şart. Özellikle çocuklarda bu duruma ekstra dikkat etmek gerekiyor. Çünkü vücutları daha küçük olduğu için savrulmaya da daha yatkın oluyor. 6 yaşına kadar mutlaka puset kullanılmalı. Çünkü yetişkin kemerleri o yaştaki çocuklar için yeterli korumayı sağlayamıyor. Eğer 6 yaşından küçük bir çocuğunuz varsa pusetsiz bir şekilde arabaya kesinlikle bindirmemelisiniz. Ne kadar tehlike olduğunu gerçekten kaza yaşadıktan sonra anlayacaksınız tabi ki geç olmazsa. Bu yüzden çocukların kemerlerini takmayı kesinlikle ihmal etmemeli ve kısa mesafelerde bile çocukları kemer takmadan arabaya bindirmemelisiniz. Onların can güvenliğini sağlamak siz ebeveynlerin en büyük görevi ve en hassas noktası olmalı her zaman. Bu yüzden başta onlar olmak üzere kendi can güvenliğinizi de kemerle korumalı ve ihmale sebebiyet vermemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website