Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Direksiyon hakimiyeti doğru araba kullanmak için en önemli şeylerden biri. Bu yüzden de direksiyon hakimiyetini sağlayan şeyleri de alışkanlık haline getirmeliyiz ve böylece sürekli olarak doğru bir sürüş de sağlamış olabiliriz. Peki neler yapmalıyız?

Direksiyon hakimiyeti için başlıca şey ellerdir. Elleriniz sürekli direksiyonda olmalı. Böylece refleksleriniz de çok daha iyi çalışacaktır. Araba kullanırken telefonla konuşmak, mesajlaşmak ya da bir şeyler tutmak örneğin yiyecek içecek gibi bunlar trafikteyken oldukça sakıncalı durumlar. Ayrıca göz de sürekli yolda olmalı. En ufak bir gözden kaçma durumu büyük bir tehlikeye yol açabilir. Bu yüzden var olabilecek kazaların önüne daha dikkatli olarak geçebiliriz.

Direksiyon hakimiyetinde lastiklerin bakımlı olması da önemli çünkü yol tutuşunu sağlayan aslında lastikler oluyor. Bu yüzden mevsimine göre lastik kullanmalı ve lastiklerin bakımına, kalitesine de önem vermeliyiz. Bu sayede daha iyi bir yol tutuşu sağlamak da mümkün olacaktır ve bu sayede daha iyi bir direksiyon hakimiyeti de sağlayabiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website