Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Araçlarda sık sık kayma tehlikesi yaşarız. Bunların başlıca sebebi genelde lastikler olur. Bu yüzden lastik bakımı her zaman çok önemlidir. Lastik dişlileri zamanla aşındığı için kaymaya neden olur. Bu yüzden de lastik dişlilerini sık sık kontrol ettirmekte fayda var kesinlikle. Bu sayede daha iyi bir yol tutuşu da sağlayabilirsiniz.

Özellikle yağmurlu ve karlı havalarda öncelikle mevsimine göre lastik kullanmak şart. Ardından hız normal hızdan her zaman on kilometre düşük olmalı. Ancak bu şekilde iyi ve güvenli bir yolculuk yapmış olacaksınız. Eğer manuel araba kullanıyorsanız arabanın kaymaması için debriyaja hakim olmak zorundasınızdır. Debriyajla arabanın kaymasını önleyebilirsiniz çünkü. Bu sayede kaymanın da önüne geçmiş olacaksınız.

Kayma tehlikesi yaşadığınız an direksiyonu sabit tutup arabayı frenle durdurmaya çalışın fakat bu işlemi debriyajı kullanarak da yapın. Aksi bir durumda araba savrulabilir çünkü. Arabalarda kayma durumunu birçok sürücü yaşıyor. Eğer dikkatli ve hâkimiyetinizi koruyarak araba kullanırsanız bu konuda tereddüt yaşamanıza da gerek kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website