Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Alış veriş yapmak ister keyfi ister zorunluluktan olsun zevkli olduğu kadar yorucudur da aynı zamanda. Evdeki hesap çarşıya uymadı atasözünden de anlaşılacağı üzere, hiçbir zaman alış verişimiz planladığımız gibi bitmez. Bir iki parça ihtiyacımızı almak için her çıktığımızda mutlaka tahmin ettiğimizden daha çok alış veriş yaparız. Bu nedenle de dönüş yolu, planlamadığımız ağırlık yüzünden külfete dönüşür.

Arabası olanlar için alış verişin keyfi dönüş yolunda da devam eder. Eğer arabanızla çıktıysanız, aldıklarınızı sadece arabaya kadar taşıyıp, evinize vardığınızda da eve taşımanız yeterli. Ama eğer arabasız çıktıysanız ve alış veriş yaparken kendinizi kaptırıp, yükte ağır şeyler aldıysanız işiniz zor doğrusu. Hemen bir taksiye ya da dolmuşa binmek isteyebilirsiniz. Ama bu o kadar kolay olmayacaktır. Böyle durumlarda işler genellikle düşündüğümüz gibi yürümez ve sanki planlanmış gibi ne geçen bütün taksi ve dolmuşlar çoktan dolmuştur. Bazen dakikalarca beklersiniz. O kadar yükü yürüyerek götürmek imkansız gibi görünür. Umudu kesip yavaş yavaş yürümeye başlarsınız. Tam arkanızı döndüğünüzde boş bir taksi geçer ve sinirlenip başka bir boş taksiyi daha kaçırmamak için beklemeye devam edersiniz. Bir süre daha beklemeye devam edip, yine adım attığınızda boş bir taksi daha geçer ve artık gerilim başlar. Aynı hikaye bir kaç kez tekrarlar durur.

Bir şekilde artık eve ulaştınız diyelim. O kadar yorgunsunuzdur ki, torbaları tek seferde eve çıkarmak imkansız görünür. Bir kaç seferde taşırsınız. Artık eve girdiğinizde yorgunluk yüzünden alış veriş zaten burnunuzdan gelmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website