Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Zenginin parası, züğürdün çenesini yorar sözünü kendine ilke edinmiş, araba sevdasıyla yanıp tutuşan öyle insanlar vardır ki, arabaları olmamasına rağmen konuştukları tek şey sadece arabalardır. Öyle boş boş da konuşmazlar. Arabalarla ilgili azımsanmayacak kadar bilgi birikimleri vardır ve mütalaa etmeye de devam ederler.

Hemen hemen bütün boş vakitlerini arabalarla ilgili araştırma yapmaya ayırıp, bir çok farklı kaynaktan edindikleri bilgileri karşılaştırarak daha önce üzerine çalışılmamış yeni fantastik modeller yaratırlar. Nasıl mı? Mesela farklı markaların farklı modellerinden en çok beğendikleri özellikleri bir araya getirip bir sentez oluştururlar ve bunu da akadaş ortamlarında, her fırsatta gururla dile getirip, taktir beklerler. Bu sohbetler dinleyenler için çok can sıkıcıdır. Arabayla ilginiz olsun olmasın maruz kalırsınız.

İnternette arabalarla ilgili her türlü kaynak okunur. Arabalarla ilgili bütün haberler takip edilir. Her ay piyasadaki araba dergilerinin hepsi satın alınır. Didik didik incelenir. Markaların daha piyasaya sürülmemiş yeni modelleri, gelecek yıllar için tasarlanan modeller, klasik arabalar, yedek parçalar, özel üretimler, ortak üretimler, taklit edilen modeller, yerli modeller ve kısacası arabalar ile aklınıza gelen gelmeyen her türlü bilgiye sahiptirler. Bu araba sevdalılarına katlanmak zor olduğundan, kendileri gibi olanlarla arkadaşlık edip, bir araya geldiklerinde de sürekli ve sadece araba konuşurlar. Genellikle erkekelerden oluşan bu araba fanları, diğer erkekler gibi kadınlarla ilgili bile konuşmazlar. Tabi bir de araba kulüplerine üye olanlar da vardır aralarında ki bu en içler acısı olan kategoridir. Her hangi bir marka arabaya sahip olanlardan oluşan bu gruplara her nasıl oluyorsa dahil olup, üyelik alırlar. Bazen bu markaya sahip bir yakının sayesinde, davet yoluyla, bazen de sahip olduğu bilgi birikimi sayesinde bu gruplara dahil olurlar. Bu gruplardaki diğer üyelerin arabalarını kıskanır, sürekli eleştirir ve sürekli herkese bilgi vermeye çalışırlar. Ancak pek de ciddiye alınmazlar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website