Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Arabaların belli bölümlerinin daha iyi çalışması için bazı sıvılara yani yağlara ihtiyaç vardır. Örneğin bunlardan biri motordur. Motor yağı kullanmak ve mümkünse kaliteli bir motor yağı kullanmak şart. Çünkü motor yağı motorun ömrü konusunda oldukça etkili. Motor yağını ne kadar düzenli değiştirirseniz motorun da ömrü o kadar uzun oluyor bu sayede. Aynı zamanda motor dişlilerinin aşınmasının önüne geçiyor. Bu yüzdem motor yağı kesinlikle çok önemli.

Şanzıman yağı da en az 2 yılda bir değiştirilmeli. Ama burada arabayı ne kadar ya da ne sıklıkla kullandığınız da oldukça önemli aslında. Bu yüzden arada bir kontrol etmekte fayda var.

Direksiyon hidroliği ve fren hidroliği de belli zamanlarda değişmesi gereken kısımlar. Yine servisinize danışarak kullanım durumunuza göre değişikliği yapmayı ve bu bölümlerin sıvılarını da ihmal etmemelisiniz.

Antifriz ve cam suyu da özellikle kış aylarında daha sık kontrol edilmesi gereken bölümler. Çünkü arabanın suyunun donmasını engelliyorlar aslında ve güvenli bir sürüş sağlıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website