Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Arabalar aslında uzun süre havasız kalıyorlar. Arabaya ilk binildiğince yapılması gereken en önemli şeylerden biri arabayı çalıştırdıktan sonra en az on beş dakika havalandırmak. İçeriye temiz havanın girmesi ve içerideki kötü ve pis kokan havanın çıkması kesinlikle çok önemli. İster yaz aylarında olun isterseniz kış aylarında olun bunu yapmanız şart kesinlikle. Ancak bu sayede sağlıklı bir şekilde araba kullanıyor olacaksınız çünkü.

Arabalardaki kötü kokular için satılan birçok ürün var. İsterseniz bunlardan da alabilir ve bu sorunu bu şekilde de kolayca çözebilirsiniz. Aynı zamanda çok uygun fiyatlarda olduklarını da söylemekte fayda var tabi ki. Çok uzun süre de kullanabiliyorsunuz. Fakat en güzeli tabi ki doğal yollar. Evde kendiniz bile bazı bitkilerden koku yapıp bunları arabanızda kullanabilirsiniz. Eğer çocuğunuz da varsa bu konuda kesinlikle çok daha hassas olmak zorundasınız.

Arabalardaki klimalar da kötü kokuların bir diğer sebebi. Özellikle temizlenmeyen klimalar çok kısa bir süre içerisinde kötü kokular ve bakteriler yaymaya başlıyorlar. İleri evreye geçmeden bu durumu fark edemiyoruz. Bu yüzden düzenli bir şekilde ve özellikle de mevsim geçişlerinde klimaları bir servise temizletmek şart kesinlikle. Bu sayede sadece kokulardan arındırmış olmayacaksınız da aynı zamanda klimanın performansını da yükseltmiş olacaksınız ve bu sayede daha iyi soğutup daha iyi ısıtacak. Kesinlikle atlanan ve birçok sürücünün hata yaptığı konular arasında arabanızı genel bakıma götürürken yaptırsanız bile yani yılda iki kez bu bakımı yaptırsanız bile oldukça yararını gördüğünüzü sizler de fark edeceksiniz mutlaka. Araba kokuları konusunda ne kadar hassas olursanız sağlığınız açısından da o kadar temkinli ve dikkatli olmuş olacaksınız bu sayede.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website