Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Arabaların belli bölgelerinde belli yağlar kullanılır. Bu yağlar sayesinde arabaların performansı artar ve artan performans sayesinde de arabanın kullanımı kolaylaşırken daha güçlü bir sürüş de sağlar aynı zamanda. Bu yüzden bu yağları sık sık kontrol etmek ve bitmeden yenilemek önemli bir ayrıntıdır her arabanın sağlığı için. Peki nedir bu yağlar?

Öncelikle motor yağından başlayalım. Motor dişlilerinin ve parçalarının aşınmasını engeller ve motorun gücünü artırır. Motorun ömrü uzar ki bu da aslında arabanın kullanım ömrünün uzaması anlamına geliyor.

Şanzıman yağı da önemli yağlar arasında bulunuyor. Özellikle arabanın çalışmaya başlaması ve lastiklere güç gitmesi şanzımanın görevidir. Bu yüzden arabanın sağlıklı şekilde çalışması için şanzıman yağına da dikkat edilmeli kesinlikle.

Direksiyon hidroliği ve fren hidroliği için de yağ kullanımı şart. Aynı zamanda bunları yılda en azından bir kez değiştirmekte de fayda var. Böylece daha iyi çalışacak ve daha yüksek bir performans göstererek sizlerin daha kolay araba kullanmasını da sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website