Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Arabaların özellikle yaz aylarında aşırı güneş ışığına maruz kalmaktan ya da uzun yıllar kullanılmaktan dolayı renk solmaları olduğuna şahit oluyoruz. Bu durum teknik bir zarar vermese de görüntü olarak sürücüleri de oldukça rahatsız eden bir durum oluyor.

Bunun oldukça fazla nedeni var aslında. Daha doğrusu tetikleyen nedenleri var. Öncelikle dışarıya park etmemek ilk önlemlerden olabilir eğer başka seçeneğiniz yoksa güneş ışınlarının zarar vereceği bir yere  park ediyorsanız arabada kılıf kullanabilirsiniz. Böylece güneş ışığını iten kılıf solmaların önüne geçecektir.

Arabayı yıkarken sert fırçalar kullanıp araba yüzeyini tehlikeye açık hale getiriyoruz. Bu yüzden elimizden geldiğince yumuşak temizleyiciler tercih etmekte fayda var. Aynı zamanda kullanılan deterjanlar da renk koruyucu deterjanlar olurlarsa arabanızın rengini çok daha uzun süre daha canlı bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Renk eğer gereğinden fazla solarsa eğer isterseniz arabanızı uygun fiyatlara boyatmanız da mümkün tabi ki ve yeni gibi tekrar karşınıza çıkacaktır. Son çare bu yola da başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website