Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Ebeveynler için bazı durumalr ekstra tedbir alınması gereken durumlar oluyor. Bunlardan biri de çocukların arabada olması durumu. Anne babalar çocuklar arabada olduğunda tehlikelere karşı her zaman daha tedirgin oluyorlar ve trafikte de çok daha stresli oluyorlar. Çocukların can güvenlikleri her şeyden önde geliyor haliyle. Peki bu durumda nasıl tedbirler alınmalı?

Öncelikle mutlaka çocuklar için araba puseti kullanılmalı. Çünkü çocukların vücut küçüklüğü ile koltuk ve kemer uyumlu olmuyor. Pusetler kullanılarak hem çocuğa daha rahat bir koltuk sağlayabilir hem de daha güvenli olmalarını da sağlayabilirsiniz. Çocukların güveni arabada her şeyden önde olmalı. Hatta belli hız sınırlarını aşmamalı tehlikeli yollar yerine daha sakin ve güvenli yolları tercih etmeliyiz.

Puset kullanmayan ebeveynleri de uyarmak gerekiyor. Zaten trafik polisleri bu konuda gerekli uyarıları yapıyorlar.  Fakat siz siz olun çocukları asla kısa süreliğine bile olsa puset olmadan arabaya bindirmeyin. Başkasının arabasında yoksa binmeyi tercih etmeyin mesela. Bir tane alın böyle durumlarda kullanmak için yedek olarak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website