Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Arabaların motor  performanslarını etkileyen birçok dış etken bulunuyor. Bu etkenlerden biri tabi ki hava şartları oluyor. Özellikle kış aylarında motorlar fazla soğuktan etkilenip arızalanıyorlar ve sürücüler zorluklarla karşılaşıyorlar. Bu yüzden kış aylarında birçok sürücü arabayı sürmeye başlamadan önce motoru ısıtıyor. Böylece araba hareket başlarken daha yüksek bir performansla başlıyor.

Fakat ya ayları da kış ayları kadar dikkat edilmesi gereken aylar. Yaz aylarında da aşırı sıcak havalar motorun gereğinden  fazla ısınmasına neden oluyor ve birçok araba hararet sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Bu yüzden özellikle yaz aylarında sık sık su deposunu araba yağını ve motor ısısını kontrol etmekte büyük fayda var. Aynı zamanda araba güneş ışığına fazla maruz kaldığında soğuk suyla arabayı ve motoru yıkamak da arabanın ve motorun ısısını dengelemek için uygun çözümlerden biri olabilir.

Motor yağı kullanmak şart. Ama doğru motor olmasına dikkat etmek gerek. Gereğinden fazla motor yağı markası mevcut ve fiyat aralığı da oldukça geniş. Bu yüzden en kalitesini seçmek hayat kurtaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website