Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Arabalarda herkesin en az birkaç defa karşılaştığı bazı teknik sorunlar oluyor. Bu sorunlar hem oldukça basit hem de çözümü çok kolay olsa da zor durumda bırakmaktan da geri kalmıyor aslında. Bu yüzden alacağınız bazı küçük önlemler sayesinde sizler de bu küçük sorunların önüne geçebilirsiniz.

Öncelikle özellikle yaz aylarında en çok karşılaşılan sorunlardan biri hararet oluyor. Sıcak arabalar ısınan motorla güçlerini birleştirdiğinde ortaya hararet sorunu çıkıyor. Bu yüzden bagajda her zaman 5 litrelik bir suyun bulunması hayat kurtarıcı olabilir.

Lastikler de bazen yolda bırakıyor. Basıncının yanlış yarda olması, zamanla lastik dişlilerinin fazla aşınmasından meydana gelen hasarlar ve daha birçok sebep bozuk lastiklerle sizleri yolda bırakabiliyor. Her zaman yanınızda bir stepne olmalı. Böylece acil durumda yolda servis beklemek yerine tekeri kendiniz değiştirebilirsiniz.

Araba bakımlarını aksatmadan yaptığınızda bu beklenmedik sorunların büyük bir kısmının zaten önüne geçmiş olacaksınız. Bu yüzden belli periyotlarla araba bakımını yaptırmalı ve ihmal etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website