Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Kapalı alanlarda şapka takılmaz düşüncesi, dünyanın çoğu yerinde kabul gören bir tutumdur ve bu nedenle çoğu yerde şapka ile oturmak pek hoş karşılanmaz, mutlaka bir takım kınar yönde bakışı üzerinize çekersiniz. Kapalı bir ortama girdiyseniz ve başınızda bir şapka varsa, mutlaka çıkarmalı, girdiğiniz ortamı o şekilde selamlamalısınız. Aksi taktirde insanlar sizi görgü kurallarından anlamayan ve bunları uygulamayan biri olarak görebilirler.

Arabalar da kapalı alan olmalarına rağmen, nedense bu kural arabalar içinde pek de geçerli bir kural değildir. Hareket halinde olduğundan mıdır, nedendir bilinmez, kimse kimse için, arabaya bindiğinde şapkasını çıkarması yönünde bir beklenti oluşturmaz, böyle bir şeyi düşünmez. Ayağı yere temelli değil ise, kapalı dahi olsa bulunduğunuz ortamda istediğinizi yapabilirmişsiniz gibi…

Halbuki, arabalar şapka ile oturmak için hiç de müsait ve rahat değildirler. Evvela tavanları kısadır, iri yarı kalıplı bir adamsanız başınız bile değiyor olabilir. Ayrıca alan dardır, herkes çok yakındır, hele bir de kalabalık halde binildiyse, hareket edilemez bir hal alır. Böyle bir ortamda şapka takmak ne kadar mantıklı, ne kadar rahat olabilir ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website