Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Arabada en yüksek performansı sağlamak ne kadar arabaya da bağlı olsa da sürücünün de etkisi altındadır. Sürücü de arabanın performansını yükseltme gücüne sahiptir. Öncelikle rutin bir sürüş performans için çok önemlidir. Ani hız iniş çıkışları her zaman arabanın performansını düşüren şeyler olurlar. Bu yüzden arabayı olabildiğinde rutin hızlarda sürmeli ve hız yükseltirken bunu yavaş yavaş yapmalıyız. Böylesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Yokuş çıkarken arabanın vitesini düşürebilirsiniz. Hatta yarım debriyajla yokuş çıkmak her zaman daha kolay ve sağlıklı olacaktır. Böylece yokuşlarda arabanın geriye gitme ihtimalini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Arabayla dönüşlerde hız yükseltmek yerine ayağınızı gazdan çekip debriyajla dönmelisiniz. Bu da arabanın iyi bir performansta kalmasını sağlayacaktır.

Arabaların yüksek performansta kalabilmeleri için bakım yapmak da şart. Bakımlı araba her zaman yüksek performansta olmaya daha elverişli olur. Bu yüzden bakımı ihmal etmemekte fayda var kesinlikle. Bu sayede arabanız da sizlere en iyi performansı sunacaklardır ve bu da sizi memnun edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website