Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Yalnız yolculuk yapanlar için arabada şarkı söylemek, yolculuğu biraz da olsa katlanır hale getirir. Bazen radyoda çalan bir şarkıya eşlik edilir, bazen de tercih edilen bir şarkıya eşlik edilir. Hatta bazen, yalnız olmanın verdiği rahatlık ve öz güvenle, aynı şarkı defalarca başa sarılır ve her seferinde söyleyen biraz daha kaptırır kendini. Uzun yolculuk yapmış olanlarımız çok iyi bilir bu durumu. Keyiflidir, eğlencelidir arabada şarkı söylemek. Bazen öyle kaptırız ki kendimizi, camın açık olduğunu bile unuttuğumuz olur.

Arabada şarkı söylemenin bir de dışardan, diğer arabalar tarafından ya da yoldan geçen herhangi birinin gözünden nasıl göründüğünü düşündünüz mü hiç? Arabayı kullanan ve yolculuğuna bir nebze de olsa eğlence katmaya çalışan sürücü için keyifli olduğu kadar, bu durumu gören için de epey eğlencelidir aslında. Çünkü genellikle sürücü izlendiğinin farkında olmadığından, içinden geldiği gibi davranıyordur ve hatta söylediği şarkının ritmine uygun bir şekilde bedeni de eşlik ediyordur şarkıdır.

Sürücü kimsenin görmediğinin verdiği öz güven ve rahatlıkla öyle rahat davranıyordur ki, bir başkasının gözünün önünde asla yapmayacağı hareketleri yapıyordur. Asıl komedi aslında izlendiğini farkettiğinde başlar. O an tam bir hayalkırıklığının yaşandığı bir andır. Adeta başından kaynar sular dökülür. Keşke yer yarılsa da içine girsemler, kırmızı ışıkta ise, sadece bir an önce kaybolmak için, para cezasını göze alarak, gaza basıp gitmeler ya da durumu kurtarmak için, sanki esniyormuş ya da başka bir şey yapıyormuş gibi davranır. Aslında yaptığı şey utanılacak bir şey olmamasına rağmen, nedense insanlar böyle durumlarda çok utanırlar. Bu bir çok konu için geçerlidir aslında. Çünkü çoğu zaman sosyal ortamlarda kendimizle baş başa kaldığımızdaki gibi davranmayız. Yani bir maske vardır aslında üzerimizi örten ve maskesiz halimizi ya sadece kendimiz biliriz ya da çok çok yakınlarımız bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website