Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Araba kullanırken her hangi bir şeyle meşgul olmak hepimizin bildiği gibi dikkat dağıtıcı ve trafikteyken tehlikeli bir davranıştır. Araba kullanırken sigara içmenin hem sağlığımız açısından hem de dikkat dağıtıcılığı açısından daha da tehlikeli olduğu su götürmez bir gerçektir.

Öncelikle kapalı alanlarda sigara içmenin insan sağlığı açısından ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Eğer bir de söz konusu alan sigara içtiğimiz alan arabaysa bu durum sağlığımız için daha da tehlikeli olabilir. Çünkü araba hem kapalı hem de dar bir alandır. Dolayısıyla soluduğumuz havayı tek bir sigara bile zehirleyebileceğinden, arabadaki havanın kalitesi düşer ve nefes almamız giderek zorlaşır. Bazen arabada sigara içerken camı açıp, havanın değişmesini sağlamaya çalışırız. Ancak bu durumda da farkında olmadan, hava sıcak olsa bile, hareket halindeyken içeriye giren hava soğuk hava olacağından üşütebilir ve özellikle kulaklarımızdan hızla giren soğuk hava nedeniyle, uzun vadede duyu kaybına neden olabilir. Bunun dışında eğer yolculuk sırasında yanımızda sigara kullanmayan biri varsa ve sigara içiyorsak ona da ciddi anlamda haksızlık etmiş oluruz. Bir de tabi ki sigara ateşinin tehlikeli yönleri vardır ki, bu da çok can sıkıcı sonuçlar doğurabilir. Özellikle cam açık bir şekilde seyir halinde olan bir arabada sigara içmek farkında olmadan rüzgarın etkisiyle, sigara ateşinin arabanın göremediğimiz bir noktasına uçmasına ve eğer fark etmezsek arabada yangın çıkmasına neden olabilir. Bu yangın eğer biz fark etmeden büyürse daha da korkunç sonuçlara neden olabilir. Bunların dışında küçük bir alan olduğundan sigara dumanı soluduğumuz havayı da kalitesiz hale getirir ve üzerimize tiksindirici bir şekilde sinen sigara kokusuyla hem kendimize hem de etrafımızdakilere rahatsızlık veririz.

Burada ilk başta aklıma gelenleri yazdım ancak arabada sigara içmenin sanırım hiçbir iyi tarafı yoktur. Eğer sigara içmemeye katlanamıyorsanız sık sık mola verip bu ihtiyacınızı giderirseniz hem kendiniz hem de sizinle yolculuk edenlerin sağlığını korumuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website