Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Araba kullanırken bazı küçük şeylere dikkat etmek hayat kurtarabilir. Öncelikle her arabaya binişimizde arabanın lastiklerini kontrol etmek, en azından göz gezdirmek bile çok önemli. Lastiklerin hava basıncını da kontrol etmek şart. Böylece yol tutuşunuzun sağlıklı olduğuna emin olmanız da daha kolay olacaktır.

Aracın camları sürüşün sağlığı açısından temiz olmalı. Görüş açınız ne kadar net olursa o kadar rahat araba kullanacağınızdan camları ve farları her zaman temiz tutmakta fayda var tabi ki. Aynı zamanda aracın iç kısmının temizliği de yine araba kullanırken sizleri motive eden bir durum olacaktır. Aracınızı en azından ayda bir iç dış temizlemek önemli bir nokta bu yüzden.

Yağmurlu ve sisli havalarda araç kullanmak her zaman daha zor olur. Yağmurlu havalarda zemin kayganlaşırken sisli havalarda görüş mesafeniz azalır. Her iki durumda da hızınızı normale göre biraz daha düşürmek çok daha mantıklı olacaktır bu yüzden. Bu sayede güvenli bir sürüş sağlamanızın önünü açabilirsiniz.

Aracınızda yangın çıkma ihtimaline karşı mutlaka yangın tüpü bulundurmanız gerekiyor. Küçük boyutlarından alıp kolayca arabanızda taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir kaza durumunda da oldukça işe yarayacaktır.

Lastiklerin ne zaman zarar göreceği belli olmuyor. Özellikle uzun yollarda mutlaka stepne bulundurmalı ve lastik değişimi için bazı araçlar bulundurmanı şart. Böylece yolda kalma ihtimalinizde önlem alabilir ve sorunu kendiniz kolayca halledebilirsiniz.

Su deposu için arabanızda en azından beş litrelik su bulunması çok önemli. Özellikle yaz aylarında arabalar sık sık hararet yaptıkları için mutlaka su bulundurmalı ve yolda kaldığınızda suyu tazeleyecek imkanınızın olması çok önemli. Bu ve bu gibi durumlara dikkat ettiğinizde olası kötü ihtimallerin de önüne geçmiş  olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website