Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Araba kiralarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlar daha doğru bir karar vermenizi sağlayacak bu sayede. Öncelikle bir sözleşme imzalayarak bu işlemi yaptığınızı unutmayın. Yani aslında yasal bir işlem yapıyorsunuz ve herhangi bir olayda sözleşmenin bazı yaptırımları oluyor. Bu yüzden sözleşmeyi en iyi şekilde okuyarak değerlendirdikten sonra bu sözleşmeyi imzalamanız gerekiyor. Ancak bu sayede daha doğru bir işlem yapabilirsiniz çünkü. Sizler de sözleşmenin maddelerini tek tek okuyarak işlem yaptığınızda bunun e kadar kolay ve ne kadar doğru bir işlem olduğunu kesinlikle daha iyi anlayacaksınız.

Araba kiralarken araba sizlere verilmeden önce eski hasarları kontrol edilir. Böylece yeni hasarları daha iyi bir şekilde anlarlar. Sizler de bu sırada yetkiliyle beraber eski hasarları kontrol etmelisiniz. Böylece onun gözünden kaçan bir hasar daha sonra sizlerin üzerine kalmayacaktır. Bu oldukça önemli bir nokta. Çünkü daha sonra rapora da imza atıyorsunuz. Onlar da zaten onlarla beraber kontrol etmenizi isteyeceklerdir. Genelde b şekilde olur çünkü. Böylece arabayı verirken kontrol tekrar yapılır. Sizler de yine aynı şekilde yetkiliyle beraber bu durumu kontrol etmelisiniz.

Arabaların hepsi kaskolu. Bu konuda hiçbir sıkıntı yok. Zaten şirketlerin bu hizmeti verebilmeleri için bu zorunlu bir durum oluyor. Fakat sizlerin suçu olduğu kaza durumlarında bu mümkün olmuyor. Araba kaskodan çıkıyor ve ödeme yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden arabayı kurallarına göre kullanmakta fayda var. Sözleşmede de bu maddeler geçtiği için daha sonra inkar etmeniz de hiçbir işe yaramayacaktır. Yani aslında sadece sözleşmeyi dikkate alıp ona göre hareket ettiğinizde kesinlikle bu işin içinden zararlı çıkma gibi bir durumunuz da olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website