Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Araba kiralamak sandığınızdan çok daha güvenli bir işlem. Aynı zamanda yasal bir işlem. Bu işlemi yaparken her iki tarafın da haklarını koruyan bir sözleşme imzalıyorsunuz. Bu sözleşme sayesinde olası anlaşmazlık durumlarında elinizde bir dayanak oluyor. Ya da diyelim ki büyük bir olay yaşadınız ve şirket sizden hak talep ediyor. O zaman da yine sözleşme maddelerine göre kendi tüketici haklarınızı kullanma hakkına sahip oluyorsunuz. Bu yüzden her kiralama işleminde her zaman aynı yerden araba kiralıyor olsanız bile sözleşmeyi her seferinde en baştan okumak şart kesinlikle. Ancak bu sayede güvenli bir işlem yaptığınıza emin olabilir ve içiniz rahat bir şekilde araba kullanabilirsiniz.

Bu sözleşme şirket açısından da önemli. Sonuçta onlar da sizlere arabalarını veriyorlar. Kaçırabilirsiniz ya da büyük zararlar vererek şirkete bırakabilirsiniz. Dolayısıyla onlar açısından d bu hakları koruyan maddeler yazıyor oluyor. Yani har iki taraf da halinden memnun bir şekilde işlem yapıyor kısacası.

Araba kiraladığınızda asla tedirgin olmanız gereken bir durum yok. Çünkü arabaların hepsi kaskolu. Zaten yasal olarak da full kaskolu olmak zorundalar. Aksi bir durumda şirket ceza yer çünkü. Bu yüzden bundan emin olabilirsiniz. Zaten arabayı kiralarken kasko kağıtlarını şirket arabada bulunması için veriyor sizlere. Böylece herhangi bir durum için hem şirket sözleşmesini hem de kasko kağıtlarını yakınınızda bulundurmanız çok önemli. Aynı zamanda beklenmedik bir durum olduğunda tek yapmanız gereken şey hemen şirketi aramak ve onların sizi yönlendirmelerine izin vermek. İşinizi en hızlı şekilde böyle çözülecektir. Böylece şirket sizi en hızlı şekilde yönlendirecektir. Hatta bulunduğunuz yere servis ya da yetkili bile gönderebilir ve işinizi daha da kolaylaştırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website