Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Değer verdiğiniz bir aracınız varsa, güvenliği sizin için ayrı bir önem kazanır. Özellikle büyük şehirlerde araba hırsızlıkları oldukça yaygındır, arabanızın içindeki değerli eşyalarınız gündüz vakti bile ruhunuz duymadan çalınabilir. Araç sahipleri bu sebepten ötürü genellikle alarm taktırarak riskleri bertaraf etmeyi tercih ederler. Birbirinden rahatsız edici yüksek desibel alarmlar, hırsızı panikletir. Ayrıca alarmı olan bir arabayı çalmakla kendini büyük riske sokacağını düşündüğü için, ilk tercihi olmazsınız, önceliği alarmı olmayan bir arabaya verir.

Araba alarm sistemleri, aracınızın tüm camlarına ve bagaj dahil tüm kapılarına monte edilir, siz aracınızı kilitlediğiniz andan itibaren aktif olduğu için de her hareket, basınç hırsızlık olarak tanımlanır, algılanır. Anahtar ya da kumandanızla açmadıysanız alarm sistemi devreye girer. Sisteme yerleştirilmiş çeşitli siren sesleriyle de size ve etrafa uyarı gelir. Bu uyarı sirenleri, siz alarmın düğmesine basıp her şeyin kontrol altında olduğunun geri bildirimini yapmadığınız sürece ötmeye devam eder.

Araba alarm sistemleri de diğer her tercihinizde olduğu gibi, amaca ve koşula uygun seçilmelidir. Güvenlik seviyesi birbirinden çok farklı çeşitte alarm sistemleri bulunmakta, çok fazla seçenek sunulmaktadır. Örneğin eviniz güvenlikli ve otoparklı bir sitedeyse veya çok sık araba kullanan biri değilseniz, arabanız genelde garajda üstü kapalı duruyorsa, pahalı ve ileri seviye bir güvenlik sistemi kurmanızın bir anlamı yoktur, fuzuli masraftır. Fakat daha az güvenlikli bir mahallede, apartmanın önüne park ediyor, geceleri endişeleniyorsanız, kendinize uygun bir alarm sistemi seçip taktırmanız gerekebilir. Yine gün içinde, bilmediğiniz farklı birçok yeri ziyaret ediyor, arabanızda eşya bırakmak zorunda kalıyorsanız, aracınıza alarm taktırmanız iyi olabilir. Böylelikle alarm sisteminiz hırsız için caydırıcı olacak, size de aracınızı gönül rahatlığıyla bir yere bırakma olanağı tanıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website