Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Akü bakımı sandığımızdan daha önemli bir konu. Birçok sebeple aküde sorun yaşayıp arabayı çalıştırma konusunda güçlük çekerken eküye iyi bakmak önemli bir nokta oluyor. Peki akü bakımı nasıl yapılmalı? Uzun süre çalışmayan araçlarda akünün bitmesi durumu oldukça sık karşılaşılan sorunlardan oluyor. Bu yüzden arabayı çok sık kullanmıyor olsak bile belli zamanlarda akünün bitmemesi için arabayı çalıştırmak sağlıklı bir yol olacaktır. Aynı zamanda akü bakımı için arada bir servise götürerek aküyü kontrol ettirmek de yapılması gerekenler arasında bulunuyor tabi ki.  Bu bakım en azından altı ayda bir mutlaka yapılmalı. Fakat bu bakım için en ideal ve en sağlıklı süreç tabi ki üç ayda bir yapılması olacaktır. Böylece sizlerin de kafanız daha rahat olacak. Altı ay da iyi bir süreç olsa da bazen sorunları fark etmek açısından geç bir süre olabiliyor.

Akünün ömrü oldukça önemli. Akünün ömrünü uzatmak istiyorsanız bazı küçük noktalara dikkat ederek bu durumu sağlamanız çok da zor olmayacaktır. Öncelikle arabanızı iklim şartlarının olumsuz etkilerinden korumanız gerekiyor. Yaz aylarında aşırı sıcaklardan olumsuz etkilenen aküler kış aylarında da aşırı soğuklardan olumsuz etkileniyor. Dolayısıyla yoğun iklim koşullarında arabanızı kapalı otoparklara park etmek en doğru şeylerden biri olur.

Eğer arabanızı uzun süre kullanmayı düşünmüyorsanız ve arada bir çalıştırmanız bile imkansız bir durum olacaksa o zaman akü işe şase bağlantısını kesebilirsiniz. Bu bir süre aküyü daha iyi korumanıza yardımcı olacaktır. Böylece aküyü aslında geçici olarak dondurmuş olacaksınız ve zarar görmesini engellemiş olacaksınız. Bu gibi durumlara dikkat ettiğinizde sizler de uzun ömürlü ve sağlam bir aküye sahip olabilirsiniz. Hiçbirini yapmak zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website