Kadıköy Oto Kiralama Firmaları


Eğer orta gelire sahip bir ailede yetiştiyseniz ve bir şekilde araba aldıysanız ve bir de ailenizde sizden başka arabası olan yoksa işiniz pek zor doğrusu. Neden mi? Çünkü artık ailenin diğer fertlerine karşı arabanızla yerine getirmek zorunda olduğunuz sorumluluklarınızın başladığı bir döneme girmişsinizdir. Üstelik hayır deme lüksünüz bile yoktur.

Kardeşinizi okula bırakmak, ebeveynlerinizi gidecekleri yerlere götürüp, bekleyip sonra bir de geri getirmek, eğer erkekseniz ve kız arkadaşınızın veya eşinizin arabası yoksa, onu da işe bırakıp, işten alıp, biraz arabayla turlamak gibi bir çok sorumluluğunuz daha vardır. Hatta bazen uzak akrabalarınızın bile ihtiyacı olabilir arabanıza. Çünkü aileniz uzun zamandır görüşemedikleri uzak akrabalarınızı sizin arabanız sayesinde görmeyi talep edecek ve siz de hayır diyemeyeceğiniz için, bu ziyaret esnasında onların da uzun zamandır gidemedikleri yerler varsa, götürmeniz icap edecektir. Artık yeni ve gönüllü olarak çalıştığınız bir işiniz vardır: arabayla aile gezdirmek. Yavaş yavaş araba aldığınız için pişman olmaya başlarsınız ancak taksitlerini daha ödeyemediğinizden satmak da istemezsiniz. Üstelik bir de yüklü bir benzin masrafınız da vardır artık. Kara kara düşünmeye başlamışsınızdır bile. Ne yapacağınızı bilemez bir haldeyken, yine telefonunuz çalar. Evet yine aileden biri sizi arıyor ve belli ki ya bir yere bırakmanızı ya da olduğu yerden almanızı isteyecektir sizden ki zaten olduğu yere de büyük bir ihtimalle siz bırakmışsınızdır. İşte o an karar anıdır. Ya telefonu açmayacak ya da açıp ufak ufak yalanlar söylemeye başlayacaksınız. Hastayım, çok uzaktayım, işteyim, mesaiye kaldım, şehir dışındayım ya da araba tamirde gibi küçük yalanlarla başlayan bu süreç zamanla daha komplike yalanlara dönüşür. Bunu sık sık tekrarlamaya başlarsınız. Arada sırada sadece zor olmayan ricaları reddetmezsiniz ama aile fertleri sizdeki bu değişimi farketmeye başlamıştır bile. Bu çocuk eskiden böyle değildi, ne oldu buna?, çok ayıp, aman iyi ki bir arabası var gibi gıyabınızda konuşmalar başlamıştır bile. Birden bire aile listesinde en sevilenden en sevilmeyene doğru hızlı bir düşüş olur hayatınızda ve bu aile içi ilişkilerinizi de etkiler.

Yıllardır para biriktirip aldığınız araba artık aile içi küslüklere neden olmaya başlamıştır ve artık hayatınız boyunca bir travma olarak kalacaktır. Ya arabanızı satıp eski huzurunuza kavuşacaksınız ya da aileden tamamen kopmayı göze alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website